IV liga bez Błękitnych Gąbin

Jak podaje serwis gazety.pl zespół Błękitnych Gąbin nie przystąpi do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi mazowieckiej północ. Taką decyzję podjął wczoraj zarząd klubu. Ustalono też, że rolę pierwszej drużyny przejmuje druga, która jest liderem rozgrywek B klasy. W przyszłym roku zagra najprawdopodobniej w A klasie. Jak informuje oficjalny serwis Błękitnych zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zarząd chce wykorzystać na odbudowę szkolenia młodzieży i budowę silnej drużyny seniorów. Ma być ona złożona z zawodników z Gąbina, bądź gminy Gąbin. I powalczyć o szybki awans do okręgówki.

Błękitni, których rywalem w czwartej lidze była m.in. Wisła II Płock, w tym sezonie w 16. meczach ligowych wywalczyli zaledwie dziewięć punktów. Klub z Gąbina występował w IV lidze nieprzerwanie od sezonu 2011/12 (wcześniej grał na tym szczeblu rozgrywek m.in. w latach 1999-2001 i 2009-10). W tym roku skończył 66 lat.

Jest to bardzo smutna wiadomość dla całego płockiego środowiska piłkarskiego. W ostatnim czasie był to klub najwyżej klasyfikowany z powiatu płockiego (nie licząc drużyny rezerw Wisły Płock), który jako jedyny w ostatnim czasie potrafił skutecznie rywalizować w IV lidze. Nowemu zarządowi życzymy sukcesów i wytrwałości w budowie nowej drużyny.

Więcej na http://www.lksblekitni.npx.pl/news.php?readmore=1163