Ważne zmiany w sezonie 2016-2017 ??? Stan na dzień 03-06-2016

Treść Uchwały UCHWAŁA NR 15/Z/2016 podjętej na posiedzeniu Zarządu Mazowieckiego ZPN dotyczącej wyrażenia zgody na udział w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2016/2017 drużyny MKS Dolcan Ząbki i powiększeniu IV ligi do 20 zespołów w każdej grupie. Na dzień 03.06 sytuacja przedstawia się następująco za newsypilkanamazowszu.blogspot.com

IV liga
Z III ligi na pewno spadnie siedem drużyn. Możliwa jest też degradacja drużyny z ósmego miejsca, którą obecnie jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Klub ten pozostałby w III lidze, gdyby zwycięzca grupy łódzko-mazowieckiej wygrał baraże o awans do II ligi.
IV liga północ:Naprzód Skórzec, Mazur Gostynin,Korona SzydłowoiWkra Bieżuńna tę chwilę opuściłyby tę grupę czwartej ligi, z kolei Czarni Węgrów graliby w barażach. W przypadku scenariusza, w którym Świt się utrzymuje, Czarni Węgrów pozostaliby w IV lidze.Miejsce w IV lidze na kolejny sezon zapewniły już sobie drużyny z miejsc 1-11.

Liga Okręgowa Płock
A)W przypadku braku awansu wicemistrza LO do IV ligi do klasy A spadłyby Błyskawica Lucień i Wisła Nowy Duninów B)W przypadku awansu wicemistrza do IV ligi spadłaby Wisła, a Błyskawica prawdopodobnie grałaby mecz barażowy o utrzymanie w LO.Pewne gry w przyszłym sezonie w LO są zespoły, które obecnie zajmują miejsca 1-10.
Możliwy baraż o miejsce w LO przy zaistnieniu scenariusza B:Błyskawica Lucień - Stegny Wyszogród

Dość ciekawa informacja pojawiła się natomiast na stronie skradrobin.eu w jednym z artykułów gdzie możemy przeczytać: "Chodzą słuchy o powiększeniu przez Płocki Związek liczby zespołów Ligi Okręgowej do 16... Co z tego wyniknie?"

Nie wiem kto mógł wpaść na taki pomysł, ale zdecydowanie ktoś próbuje przebić jeszcze głupotę Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Jaki jest sens powiększenia tej ligi i to akurat teraz dwie kolejki przed końcem sezonu ? Czy ta liga jest gotowa na powiększenie jak w ostatniej kolejce drużyny rozpoczynają mecze w 9 i 10 osobowych składach, a kilka następnych ma problemy ze skompletowaniem jedenastki na mecz ? Sam fakt ten świadczy i weryfikuje  ten "wspaniały" pomysł. Kolejna sprawa to boiska. Mimo, iż w okręgu wiele w ostatnim czasie się zmieniło na dobre pod tym względem to nie oszukujmy się, ale kilka boisk jest w stanie tragicznym. Nie nadającym się do gry w piłkę nożną. Aby jeszcze bardzie pogrążyć ten pomysł dodam, iż 16 drużyn w lidze okręgowej i 12 w A Klasie oznacza na dzień dzisiejszy 4 drużyny w Klasie B !!! Czy zachęcimy tym drużyny do przystąpienia do rozgrywek jak będą rozgrywać 3-4 mecze w rundzie.

Pomysł absurdalny, nielogiczny i niekonsekwentny, bo niby po co uchwala się zasady spadków i awansów w okręgu na początku sezonu jak na koniec zmienia się to jak komu pasuje. Czy chodzi o przepchnięcie jakiegoś klubu z ligi do ligi lub uniknięcie spadku. Proszę poczytać komentarze pod artykułem o zmianach w IV ligach i zobaczyć jakie tam panują nastroje (pilkanamazowszu). Panowie naprawdę nie tędy droga.